Strona korzysta z plików cookies ("ciasteczek") w celu realizacji usług i ułatwienia Tobie korzystania z serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis
lub wykorzystanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK
Zestaw ratunkowy AVIATOR - MIRO Systemy Szybowcowe: elektronika i inne akcesoria do szybowców
Polecamy
Wyszukiwarka
Polecamy
Wersja:
polska English deutsch

Zestaw ratunkowy AVIATOR Nowość!

DSC_0510x
cena: tel.

Zestaw AVIATOR przeznaczony jest dla obsługi lotnisk i lądowisk General Aviation, wszystkich form małego lotnictwa, jako wyposażenie samochodu startowego, kierownika lotów szkolnych, innych służb lotniskowych.

Informacje ogólne:

  • W założeniu ma stanowić wsparcie w sytuacjach zagrożenia i konieczności udzielenia pomocy, w tym pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • Zestaw składa się z dwóch toreb/plecaków.
  • Pierwsza zawiera elementy przydatne przy udzielaniu pierwszej pomocy, drugi pozostałe elementy przydatne przy prowadzeniu akcji ratownictwa technicznego.
  • Zestaw AVIATOR w podstawowej konfiguracji waży 12,5 kg.
  • Wymiary: 2 plecaki o wymiarach 45x30x15 cm.
  • W skład zestawu AVIATOR wchodzą przedmioty uporządkowane w grupy, według ich przeznaczenia.

Grupa 1. Światło i ogień

  • W tej grupie w zestawie znalazły się: latarka z diodami LED, dwie baterie oraz światła chemiczne.
  • Latarka z diodą LED, posiada konstrukcję odporną na upadki i wstrząsy, jest również wodoodporna. Latarka umieszczona jest w plecaku w mniejszej komorze w sposób umożliwiający szybkie jej użycie. Po otrzymaniu zestawu powinni Państwo wyciągnąć latarkę z handlowego opakowania, zapoznać się z instrukcją obsługi, włożyć do niej załączone baterie i umieścić ją w polecanym miejscu w plecaku. W przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w ciemnościach, latarka powinna być pierwszym użytym z zestawu przedmiotem.
  • Światło chemiczne jest bezpiecznym i długo działającym źródłem światła o małym natężeniu. Ze względu na budowę jest wodoodporne i może być używane w sytuacjach zagrożenia wybuchem. Zawarte w zestawie dwa światła chemiczne mogą być użyte do oznakowania osób i do długotrwałego oświetlenia miejsca pobytu. Światła chemiczne należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach. W celu uruchomienia światła chemicznego, należy wyciągnąć je z opakowania, zgiąć w celu zgniecenia wewnętrznego zbiorniczka i energicznie potrząsnąć.

Grupa 2. Narzędzia i przyrządy

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: łom, kombinerki, nóż ratowniczy, składana piłka, siekiera, nożyce do cięcia stalowych linek, dwa karabinki zakręcane.
  • Wymienione narzędzia stanowią podstawowy zestaw narzędzi ręcznych pomocnych w uwolnieniu osoby, która utkwiła w kabinie, w dotarciu do osób wymagających udzielenia pomocy i w szeregu innych akcji z zakresu ratownictwa technicznego, jak również w innych sytuacjach awaryjnych. Karabinki, wraz z taśmami alpinistycznymi i liną statyczną stanowią podstawowy zestaw do prac linowych (zjazd, asekuracja, zabezpieczenie).

Grupa 3. Ochrona

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: dwie pary rękawic roboczych, plandeka 3x4m, koc ratunkowy, folia NRC (koc izotermiczny).
  • Rękawice robocze wykonane w znacznej części ze skóry służą do ochrony naszych rąk w czasie wszystkich prac. Użyte materiały pozwalają również na bezpieczny, krótkotrwały kontakt rąk z gorącymi przedmiotami. Ochrona rąk ma szczególne znaczenie w sytuacjach kryzysowych. Uszkodzenie, skaleczenie, oparzenie dłoni powoduje zmniejszenie naszych możliwości manipulacyjnych. Rękawice powinny być umieszczone w plecaku w mniejszej, łatwo dostępnej komorze.
  • Plandeka o wymiarach 4m x 3m wykonana jest z wytrzymałej tkaniny polietylenowej. Plandeka w sytuacjach kryzysowych ma wszechstronne zastosowanie. Może być użyta w trakcie ewakuacji do zabezpieczenia i transportu mienia, można jej użyć do transportu osób poszkodowanych, można za jej pomocą zabezpieczyć uszkodzony pojazd lub ładunek, można również użyć jej do budowy tymczasowego schronienia. Można jej użyć jako izolacji termicznej od podłoża w sytuacji gdy musimy usiąść lub położyć się w przypadkowym terenie.
  • Mały, wysoce skuteczny koc ratunkowy wykorzystuje wielościankową technologię REFLEXCELL™ w celu zmaksymalizowania właściwości termicznych materiału. Idealna ochrona przed ekstremalnym zimnem. Zapewnia utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała. Wielorazowego użytku.
  • Folia NRC wchodząca w skład zestawu cechuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Jest to znanym i sprawdzonym sposobem walki z wychłodzeniem organizmu. Folia nie traci elastyczności w bardzo niskich temperaturach. Według danych producenta, właściwie użyta, chroni przed utratą 80% ciepła. W razie konieczności należy wyciągnąć folię z opakowania i szczelnie się nią owinąć. Należy pamiętać o niezasłanianiu dróg oddechowych !!!

Grupa 5. Higiena

  • Z tej grupy w zestawie zalazły się dwie paczki chusteczek odświeżających z płynem antybakteryjnym.
  • Jest to minimum potrzebne do zachowania podstawowej higieny i względnego poczucia komfortu w kryzysowej sytuacji.

Grupa 6. Pierwsza pomoc

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: dwie szyny usztywniające, nożyczki ratownicze, resuscytator, opatrunek hemostatyczny, dwa opatrunki osobiste, dwa komplety kompresów gazowych, pięć opasek kohezyjnych, pięć opasek dzianych, zestaw plastrów, płyn dezynfekujący, rękawiczki lateksowe, worki na śmieci (żółte).
  • Za pomocą wymienionych przedmiotów można udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie: resuscytacji krążeniowo – oddechowej, unieruchamiania złamań i zranień, tamowania krwotoków, opatrywania skaleczeń i zranień. Udzielanie pomocy przedmedycznej wymaga przeszkolenia !!!

Grupa 7. Sygnalizacja i komunikacja

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: dwa gwizdki, dwie kamizelki odblaskowe, sygnalizator (rakietnica).
  • Kamizelki odblaskowe zdecydowanie zwiększają widzialność osób w nie ubranych. W sytuacji kryzysowej w przypadku ograniczonej widoczności ważna jest lokalizacja osób biorących w niej udział. W razie wystąpienia takiej sytuacji należy natychmiast założyć kamizelki, w przypadku zagubienia się lub utraty przytomności zwiększymy szansę odnalezienia nas przez ratowników. Kamizelki powinny być umieszczone w plecaku w mniejszej, łatwo dostępnej komorze.
  • Gwizdki ratunkowe są niedocenianym urządzeniem sygnalizacyjnym. Gwizdka używamy do sygnalizowania swojego położenia, ma to szczególne znaczenie w sytuacji ograniczonej widoczności. Z gwizdka może korzystać nawet osłabiona osoba. Zdecydowanie dłużej można gwizdać niż krzyczeć. W sytuacji kryzysowej należy wyciągnąć gwizdek z plecaka i zawiesić na szyi. Na tej samej lince można zawiesić uruchomione światło chemiczne.

Grupa 8. Materiały

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: taśma „srebrna“ 25m x 50mm, 4 metry drutu stalowego, 25 sztuk opasek zaciskowych o długości 30 cm, dwa zwoje po 10 metrów linki 3mm, para pasów zabezpieczających, lina statyczna 25mb, dwie pętle alpinistyczne.
  • Przedmioty wchodzące w skład tej grupy mogą być użyte do naprawienia zepsutego sprzętu, odzieży, budowy tymczasowego schroniska, zabezpieczenia dobytku i mienia i innych prac z zakresu ratownictwa technicznego. Sposób ich użycia zależy od konkretnej sytuacji i Państwa pomysłowości.

Nowość! Nowość!

Podane ceny są wartościami netto (należy doliczyć 23% VAT). W nawiasach podane są ceny brutto.
Cena w euro zostanie przeliczona na złotówki według kursu sprzedaży ogłoszonego przez NBP na dzień wystawienia faktury.
Do wartości towaru należy doliczyć koszty przesyłki.


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS 2.1