Strona korzysta z plików cookies ("ciasteczek") w celu realizacji usług i ułatwienia Tobie korzystania z serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis
lub wykorzystanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK
Zestaw ratunkowy PILOT - MIRO Systemy Szybowcowe: elektronika i inne akcesoria do szybowców
Polecamy
Wyszukiwarka
Polecamy
Wersja:
polska English deutsch

Zestaw ratunkowy PILOT Nowość!

plecak1
cena: tel.

Zestaw PILOT przeznaczony jest na pokład samolotu, szybowca, motolotni, wiatrakowca, itp.

Informacje ogólne:

  • W założeniu ma stanowić wsparcie w sytuacjach zagrożenia i konieczności udzielenia pomocy, w tym pierwszej pomocy przedmedycznej, załodze, pasażerowi, osobom postronnym, w razie zdarzenia lotniczego.
  • Zestaw zawiera elementy przydatne przy udzielaniu pierwszej pomocy i prowadzeniu akcji ratownictwa technicznego.
  • Waga 6,6 kg.
  • Wymiary: plecak o wymiarach 45x30x15 cm
  • Ze względu na ograniczoną przestrzeń w kabinach i bagażnikach samolotów, opakowanie może być indywidualnie dopasowane do Państwa potrzeb. Standardowo jest to plecak.
  • W skład zestawu PILOT wchodzą przedmioty uporządkowane w grupy, według ich przeznaczenia.

Grupa 1. Światło i ogień

  • W tej grupie w zestawie znalazły się: latarka z diodami LED, dwie baterie oraz światła chemiczne.
  • Latarka z diodą LED, posiada konstrukcję odporną na upadki i wstrząsy, jest również wodoodporna i bardzo lekka. Latarka umieszczona jest w plecaku w mniejszej komorze w sposób umożliwiający szybkie jej użycie. Po otrzymaniu zestawu powinni Państwo wyciągnąć latarkę z handlowego opakowania, zapoznać się z instrukcją obsługi, włożyć do niej załączone baterie i umieścić ją w polecanym miejscu w plecaku. W przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w ciemnościach, latarka powinna być pierwszym użytym z zestawu przedmiotem.
  • Światło chemiczne jest bezpiecznym i długo działającym źródłem światła o małym natężeniu. Ze względu na budowę jest wodoodporne i może być używane w sytuacjach zagrożenia wybuchem. Zawarte w zestawie dwa światła chemiczne mogą być użyte do oznakowania osób i do długotrwałego oświetlenia miejsca pobytu. Światła chemiczne należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach. W celu uruchomienia światła chemicznego należy wyciągnąć je z opakowania, zgiąć w celu zgniecenia wewnętrznego zbiorniczka i energicznie potrząsnąć.

Grupa 2. Narzędzia i przyrządy

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: łom, kombinerki, nóż ratowniczy, składana piłka, dwa karabinki zakręcane.
  • Wymienione narzędzia stanowią podstawowy zestaw narzędzi ręcznych pomocnych w uwolnieniu osoby, która utkwiła w kabinie, w dotarciu do osób wymagających udzielenia pomocy i w szeregu innych akcji z zakresu ratownictwa technicznego, jak również w innych sytuacjach awaryjnych. Karabinki, wraz z taśmami alpinistycznymi i liną statyczną stanowią podstawowy zestaw do prac linowych (zjazd, asekuracja, zabezpieczenie).

Grupa 3. Ochrona

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: rękawice robocze, koc ratunkowy, peleryna.
  • Rękawice robocze wykonane w znacznej części ze skóry, służą do ochrony naszych rąk w czasie wszystkich prac. Użyte materiały pozwalają również na bezpieczny, krótkotrwały kontakt rąk z gorącymi przedmiotami. Ochrona rąk ma szczególne znaczenie w sytuacjach kryzysowych. Uszkodzenie, skaleczenie, oparzenie dłoni powoduje zmniejszenie naszych możliwości manipulacyjnych. Rękawice powinny być umieszczone w plecaku w mniejszej, łatwo dostępnej komorze.
  • Mały, wysoce skuteczny koc ratunkowy wykorzystuje wielościankową technologię REFLEXCELL™ w celu zmaksymalizowania właściwości termicznych materiału. Idealna ochrona przed ekstremalnym zimnem. Zapewnia utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała. Wielorazowego użytku.
  • Peleryna osłania przed opadami atmosferycznymi.

Grupa 4. Woda, żywność

  • Z tej grupy w zestawie zalazły się: litr wody w dwóch butelkach.
  • Woda znajduje się w handlowych opakowaniach 0,5 litrowych. Litr wody jest średnim minimalnym zapasem wody dla jednej osoby na dobę. Należy pamiętać o wymianie zapasu wody w czasie przeglądu zestawu.

Grupa 5. Higiena

  • Z tej grupy w zestawie zalazły się dwie paczki chusteczek odświeżających z płynem antybakteryjnym.
  • Jest to minimum potrzebne do zachowania podstawowej higieny i względnego poczucia komfortu w kryzysowej sytuacji.

Grupa 6. Pierwsza pomoc

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: opatrunek hemostatyczny, dwa opatrunki osobiste, zestaw plastrów.
  • Za pomocą wymienionych przedmiotów można udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie: tamowania krwotoków, opatrywania skaleczeń i zranień. Udzielanie pomocy przedmedycznej wymaga przeszkolenia !!!

Grupa 7. Sygnalizacja i komunikacja

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: gwizdek, kamizelka odblaskowa. Ilość składników można rozszerzyć do ilości osób, czy miejsc na pokładzie statku powietrznego.
  • Kamizelki odblaskowe zdecydowanie zwiększają widzialność osób w nie ubranych. W sytuacji kryzysowej w przypadku ograniczonej widoczności ważna jest lokalizacja osób biorących w niej udział. W razie wystąpienia takiej sytuacji należy natychmiast założyć kamizelkę, w przypadku zagubienia się lub utraty przytomności zwiększymy szansę odnalezienia nas przez ratowników. Kamizelka powinny być umieszczone w plecaku w mniejszej, łatwo dostępnej komorze.
  • Gwizdek ratunkowy jest niedocenianym urządzeniem sygnalizacyjnym. Gwizdka używamy do sygnalizowania swojego położenia, ma to szczególne znaczenie w sytuacji ograniczonej widoczności. Z gwizdka może korzystać nawet osłabiona osoba. Zdecydowanie dłużej można gwizdać niż krzyczeć. W sytuacji kryzysowej należy wyciągnąć gwizdek z plecaka i zawiesić na szyi. Na tej samej lince można zawiesić uruchomione światło chemiczne.

Grupa 8. Materiały

  • Z tej grupy w zestawie znalazły się: taśma „srebrna“ 25m x 50mm, 4 metry drutu stalowego, 25 sztuk opasek zaciskowych o długości 30 cm, lina statyczna 25mb, dwie pętle alpinistyczne.
  • Przedmioty wchodzące w skład tej grupy mogą być użyte do naprawienia zepsutego sprzętu, odzieży, budowy tymczasowego schroniska, zabezpieczenia dobytku i mienia i innych prac z zakresu ratownictwa technicznego. Sposób ich użycia zależy od konkretnej sytuacji i Państwa pomysłowości.

Nowość! Nowość!

Podane ceny są wartościami netto (należy doliczyć 23% VAT). W nawiasach podane są ceny brutto.
Cena w euro zostanie przeliczona na złotówki według kursu sprzedaży ogłoszonego przez NBP na dzień wystawienia faktury.
Do wartości towaru należy doliczyć koszty przesyłki.


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS 2.1