Strona korzysta z plików cookies ("ciasteczek") w celu realizacji usług i ułatwienia Tobie korzystania z serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis
lub wykorzystanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK
Zestaw ratunkowy BASIC - MIRO Systemy Szybowcowe: elektronika i inne akcesoria do szybowców
Polecamy
Wyszukiwarka
Polecamy
Wersja:
polska English deutsch

Zestaw ratunkowy BASIC Nowość!

DSC_04981
cena: tel.

Informacje ogólne:

 • W założeniu ma ma służyć pomocą w sytuacjach niespodziewanych zdarzeń wymuszających nagłe opuszczenie domu, mieszkania, samochodu i zmuszających do przebywania przez kilka do kilkunastu godzin w niesprzyjających warunkach w oczekiwaniu na pomoc. Zestaw przeznaczony jest dla dwóch osób.
 • Zestaw zawiera elementy przydatne przy udzielaniu pierwszej pomocy i prowadzeniu akcji ratownictwa technicznego.
 • Waga 7,5 kg.
 • Wymiary: plecak o wymiarach 45x30x15 cm
 • Przedmioty znajdujące się w zestawie BASIC należą do jednej z ośmiu grup zbudowanych według ich przeznaczenia.

Grupa 1. Światło i ogień

 • W tej grupie w zestawie znalazły się: latarka z diodami LED, dwie baterie oraz światła chemiczne. Zestaw podstawowy nie zawiera przedmiotów umożliwiających rozniecenie ognia.
 • Latarka z diodą LED posiada konstrukcję odporną na upadki i wstrząsy jest również wodoodporna. Latarka umieszczona jest w plecaku w mniejszej komorze w sposób umożliwiający szybkie jej użycie. Po otrzymaniu zestawu powinni Państwo wyciągnąć latarkę z handlowego opakowania, zapoznać się z instrukcją obsługi, włożyć do niej załączone baterie i u umieścić w polecanym miejscu w plecaku. W przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w ciemnościach, latarka powinna być pierwszym użytym z zestawu przedmiotem.
 • Światło chemiczne jest bezpiecznym i długo działającym źródłem światła o małym natężeniu. Ze względu na budowę jest wodoodporne i może być używane w sytuacjach zagrożenia wybuchem. Zawarte w zestawie dwa światła chemiczne mogą być użyte do oznakowania osób i do długotrwałego oświetlenia miejsca pobytu. Światła chemiczne należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach. W celu uruchomienia światła chemicznego należy wyciągnąć je z opakowania, zgiąć w celu zgniecenia wewnętrznego zbiorniczka i energicznie potrząsnąć.

Grupa 2. Narzędzia i przyrządy

 • Z tej grupy w podstawowym zestawie zalazły się: łom, nóż oraz kombinerki.
 • Łom jest narzędziem służącym do podważania i wyłamywania, możemy go użyć w każdej sytuacji wymagającej zwielokrotnienia działania naszej siły za pomocą dźwigni. W sytuacji ewakuacji, ucieczki, użycie łomu umożliwi sforsowanie drzwi, bezpieczne rozbicie okna, zniszczenie kłódki. W ostateczności łom może być użyty jako narzędzie samoobrony na przykład przed groźnym zwierzęciem. Łomu powinniśmy używać w ochronnych rękawicach.
 • Nóż jest bardzo uniwersalnym narzędziem. Posiada prostą i mocną konstrukcję. Po otrzymaniu zestawu powinni Państwo wyjąć nóż z handlowego opakowania, umieścić w dołączonej pochwie i włożyć do plecaka w miejscu o łatwym dostępie.
 • Kombinerki a właściwie szczypce proste uniwersalne są narzędziem służącym do przecinania, odginania i przytrzymywania. Możemy ich użyć w wielu różnych awaryjnych sytuacjach zarówno w czasie ucieczki, ewakuacji jak i podczas naprawy uszkodzonych urządzeń oraz przy budowie tymczasowego schronienia.

Grupa 3. Ochrona

 • Z tej grupy w podstawowym zestawie zalazły się: dwie pary roboczych rękawic, dwie półmaski filtrujące, dwa śpiwory ratunkowe, dwie folie NRC, dwie peleryny PCV, oraz plandeka.
 • Rękawice robocze wykonane w znacznej części ze skóry, służą do ochrony naszych rąk w czasie wszystkich prac. Użyte materiały pozwalają również na bezpieczny, krótkotrwały kontakt rąk z gorącymi przedmiotami. Ochrona rąk ma szczególne znaczenie w sytuacjach kryzysowych. Uszkodzenie, skaleczenie, oparzenie dłoni powoduje zmniejszenie naszych możliwości manipulacyjnych. Rękawice powinny być umieszczone w plecaku w mniejszej, łatwo dostępnej komorze.
 • Półmaski filtrujące klasy P3, które znajdują się w zestawie służą do ochrony górnych dróg oddechowych przed pyłami i aerozolami w tym przed pyłem radioaktywnym oraz bakteriami i wirusami w tym przed wirusamia grypy AH1N1. W przypadku wystąpienia zagrożenia należy półmaskę wyjąć z opakowania i założyć a następnie ściśle dopasować do twarzy. Półmaski powinny być umieszczone w plecaku w mniejszej, łatwo dostępnej komorze.
 • Śpiwór ratunkowy ma postać dużego i mocnego worka z folii polietylenowej. Ma jaskrawy kolor służący łatwej lokalizacji. Można go również użyć jako płachty sygnalizacyjnej. Śpiwór służy jako osobisty schron w nagłych sytuacjach, jego głównym zadaniem jest ochrona przed wilgocią i utratą ciepła. W naszym klimacie ma to szczególne znaczenie. Wychłodzenie organizmu jest największym zagrożeniem w trakcie długo trwających kryzysowych sytuacji. Według producenta skuteczność śpiwora została potwierdzona przez górskie służby ratownicze, załogi karetek pogotowia, ratowników medycznych, patrole policyjne i morskie organizacje ratownicze. W razie konieczności należy wyciągnąć śpiwór z opakowania, wejść do niego i szczelnie się owinąć. Należy pamiętać o niezasłanianiu dróg oddechowych!! Śpiwór nie przepuszcza powietrza!! Należy kontrolować drożność dróg oddechowych osób śpiących i nieprzytomnych!! Po otrzymaniu zestawu powinni Państwo zapoznać się z instrukcją obsługi śpiwora znajdującą się na opakowaniu.
 • Folie NRC wchodzące w skład zestawu cechują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Użycie foli NRC jest znanym i sprawdzonym sposobem walki z wychłodzeniem organizmu. Folia nie traci elastyczności w bardzo niskich temperaturach. Według danych producenta, właściwie użyta, chroni przed utratą 80% ciepła. W razie konieczności należy wyciągnąć folię z opakowania i szczelnie się nią owinąć. Należy pamiętać o niezasłanianiu dróg oddechowych!! Folię można użyć wraz ze śpiworem ratunkowym. Po otrzymaniu zestawu powinni Państwo zapoznać się z instrukcją obsługi folii znajdującą się na opakowaniu.
 • Peleryna PCV służy do ochrony przed opadami atmosferycznymi. Jest to bardzo ważne w związku z potencjalną możliwością wychłodzenia organizmu. Walcząc z wychłodzeniem powinniśmy nie doprowadzić do zmoczenia odzieży. W trakcie ewakuacji lub konieczności wykonywania jakiejkolwiek pracy nie możemy użyć śpiwora ratunkowego ani folii NRC. W takim przypadku należy użyć peleryny PCV. Peleryna nie stanowi zabezpieczenia termicznego, jeżeli jest to możliwe powinniśmy użyć innych posiadanych środków zabezpieczenia termicznego.
 • Plandeka o wymiarach 4m x 3m wykonana jest z wytrzymałej tkaniny polietylenowej. Plandeka w sytuacjach kryzysowych ma wszechstronne zastosowanie. Może być użyta w trakcie ewakuacji do zabezpieczenia i transportu mienia, można jej użyć do transportu osób poszkodowanych, można za jej pomocą zabezpieczyć uszkodzony pojazd lub ładunek, można również użyć jej do budowy tymczasowego schronienia. Można jej użyć jako izolacji termicznej od podłoża w sytuacji gdy musimy usiąść lub położyć się w przypadkowym terenie.

Grupa 4. Woda, żywność

 • Z tej grupy w podstawowym zestawie zalazły się: dwa litry wody w czterech butelkach oraz szczelny pojemnik na żywność.
 • Woda znajduje się w handlowych opakowaniach 0,5 litrowych. Litr wody jest średnim minimalnym zapasem wody dla jednej osoby na dobę. Należy pamiętać o wymianie zapasu wody w czasie przeglądu zestawu.
 • Szczelny pojemnik pozwala na uzupełnienie zestawu o produkty i przedmioty, które mogą zaspokoić w sytuacji kryzysowej nasze indywidualne potrzeby. Możemy w nim umieścić zapasowe okulary korekcyjne, leki, kopie najważniejszych dokumentów, zapasowe klucze do domu lub samochodu, wysokokaloryczną żywność o małej objętości, taką jak na przykład batony dla sportowców.

Grupa 5. Higiena

 • Z tej grupy w zestawie zalazły się dwie paczki chusteczek odświeżających z płynem antybakteryjnym.
 • Jest to minimum potrzebne do zachowania podstawowej higieny i względnego poczucia komfortu w kryzysowej sytuacji. Możecie Państwo, korzystając z zawartego w zestawie szczelnego pojemnika, uzupełnić swój zestaw stosownie do przewidywanych potrzeb na przykład o środki higieny dla Pań.

Grupa 6. Pierwsza pomoc

 • Z tej grupy w podstawowym zestawie zalazła się wysokiej klasy apteczka urazowa zgodna z normą: DIN 13164. Zawartość apteczki powinna być użyta zgodnie z Państwa wiedzą i umiejętnościami w celu udzielenia koniecznej pomocy osobom poszkodowanym. Po otrzymaniu zestawu powinni Państwo zapoznać się z zawartością apteczki. W ramach przygotowań do sytuacji kryzysowych powinni Państwo opanować podstawowe umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Grupa 7. Sygnalizacja i komunikacja

 • Z tej grupy w podstawowym zestawie zalazły się: dwie kamizelki odblaskowe oraz dwa gwizdki ratunkowe.
 • Kamizelki odblaskowe zdecydowanie zwiększają widzialność osób w nie ubranych. W sytuacji kryzysowej w przypadku ograniczonej widoczności ważna jest lokalizacja osób biorących w niej udział. W razie wystąpienia takiej sytuacji należy natychmiast założyć kamizelkę, w przypadku zagubienia się lub utraty przytomności zwiększymy szansę odnalezienia nas przez ratowników. Kamizelka powinny być umieszczone w plecaku w mniejszej, łatwo dostępnej komorze.
 • Gwizdek ratunkowy jest niedocenianym urządzeniem sygnalizacyjnym. Gwizdka używamy do sygnalizowania swojego położenia, ma to szczególne znaczenie w sytuacji ograniczonej widoczności. Z gwizdka może korzystać nawet osłabiona osoba. Zdecydowanie dłużej można gwizdać niż krzyczeć. W sytuacji kryzysowej należy wyciągnąć gwizdek z plecaka i zawiesić na szyi. Na tej samej lince można zawiesić uruchomione światło chemiczne.

Grupa 8. Materiały

 • Z tej grupy w zestawie znalazły się: taśma „srebrna“ 25m x 50mm, 4 metry drutu stalowego, 25 sztuk opasek zaciskowych o długości 30 cm, dwa zwoje po 10 metrów linki.
 • Przedmioty wchodzące w skład tej grupy mogą być użyte do naprawienia zepsutego sprzętu, odzieży, budowy tymczasowego schroniska, zabezpieczenia dobytku i mienia i innych prac z zakresu ratownictwa technicznego. Sposób ich użycia zależy od konkretnej sytuacji i Państwa pomysłowości.

Nowość! Nowość!

Podane ceny są wartościami netto (należy doliczyć 23% VAT). W nawiasach podane są ceny brutto.
Cena w euro zostanie przeliczona na złotówki według kursu sprzedaży ogłoszonego przez NBP na dzień wystawienia faktury.
Do wartości towaru należy doliczyć koszty przesyłki.


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS 2.1